Sardínia
 
Turistický sprievodca Talianskom
  dovolenka taliansko | taliansko | dovolenka | mapa | katalóg | články | blog | obrázky | ck | online online nákup  
  TALiANSKO
Abruzzo
Basilicata
Calabria
Campania
Emilia Romagna
Friuli Venezia Giulia
Lazio
Liguria
Lombardia
Marche
Molise
Piemonte
Puglia
Sardegna
Sicilia
Toscana
Trentino - Alto Adige
Umbria
Valle Aosta
Veneto
 

Taliansko, Sardínia

Čarovný ostrov Sardegna (Sardínia) má prívlastok „Karibik stredomoria“. Prekrásne azúrové more, zachovalá príroda, nádherné piesočnaté pláže a členité pobrežie. Sardínia je druhým najväčším ostrovom Talianska a patrí k najstaršie osídleným častiam v Európe. Počas dovolenky na Sardínii si môžete napr. pozrieť najstaršie archeologické pamiatky, ktoré sa datujú až do roku 1.700 p.n.l. Pozostatky starej sardínskej histórie sú charakteristické nuraghi - vežovité stavby z kameňa kužeľovitého tvaru. Hoci pri pohľade na nádherné pláže a čisté prírodné prostredie človeku stačí predstava relaxu na ležadle v piesku, ostrov Sardínia je výborne vybavený aj pre najrozličnejšie druhy vodných športov a potápania.

Vo väčšine stredísk si môžete požičať rôzne vodné plavidlá, je tu i mnoho potápačských škôl či škôl windsurfingu. Na súši si pobyt spríjemníte golfom a rôznymi wellness procedúrami. Atraktívna je aj príjemná mierna klíma ostrova, ktorá umožňuje dovolenkovať počas dlhej sezóny. Najbližšie pobrežie je Kampánia, Kalábria. Najlepšie sa na Sardíniu dopravíte trajektami z Janova Ligúria, Livorna Toskánsko a Civitavecchia Lazio. Cesta trajektom trvá približne 8 - 10 hodín. Letiská sa nachádzajú v Cagliari, Olbia a Alghero. Pri ceste lietadlom, loďou, alebo kombinovane zabezpečíme transfer (odvoz) z letiska či prístavu do miesta pobytu počas dovolenky na Sardínii.

Hoci Sardíniu vníma mnoho slovenských klientov ešte ako nedosiahnuteľný sen, nemusí tomu tak byť. Nenechajte sa odradiť dlhšou cestou, to, čo Vám ponúkne tento jedinečný ostrov, Vám mnohonásobne vynahradí zopár hodín strávených cestovaním. Rovnako ani dojem, že Sardegna je cenovo nedostupná nižším príjmovým kategóriám nie je opodstatnený. Nádherou oplýva celé pobrežie ostrova a tak sa nemusíte vybrať do najluxusnejších stredísk a oblastí. Nezabudnuteľnou môže byť aj dovolenka na Sardínii v anonymnom apartmáne napríklad na pobreží Costa Rei.

Pre tých, ktorí uprednostnia zabezpečenie všetkých služieb na jednom mieste aby ich nerušilo pri užívaní dovolenky už naozaj nič, odporúčame zvoliť niektorý z komplexov, ktoré sú vybavené reštauráciami, bazénmi a športovými zariadeniami či wellnessom. Uvedené komplexy isto uspokoja aj rodiny s deťmi, keďže sú pripravené aj množstvom zariadení a programu pre deti. Náročná klientela si zvolí niektorý z luxusných hotelov, alebo prenajme luxusnú vilu na samote, prípadne jachtu. Sardínia jednoducho ponúka strávenie nezabudnuteľnej dovolenky pre všetky vekové aj príjmové kategórie.

Tipy na výlety, dovolenkové destinácie Sardegna

COSTA REI je nádherná oblasť juhovýchodnej Sardínie, obmývaná priezračne čistým Tyrhénskym morom. Táto časť ostrova sa v minulosti nazývala Sarrabus a vyznačuje sa zvláštnymi prírodnými úkazmi ako sú skupiny veľkých kamenných útvarov s astrálnou tematikou. Najznámejšie sú Piscina Rei a Pranu Mateddu. Costa Rei je miesto pre ničím nerušenú dovolenku.

SANTA MARGHERITA DI PULA je vyhľadávaný cieľ dovolenkárov vzdialený len 7km od známeho letoviska Pula. Hotely a komplexy apartmánov sú umiestnené v tesnej blízkostí pláží obklopené zeleňou. Blízko Puly je výbežok, polostrovček Capo di Pula, vyhľadávaný predovšetkým archeológmi. Veľký ohlas si získalo aj miestne 18 jamkové golfové ihrisko Is Molas, kde sa usporadúvajú i medzinárodné turnaje. Cagliari vzdialené len 35km má nielen letisko a prístav, no ponúka pamiatky ako rímsky amfiteáter a pohrebisko, katedrála či národné archeologické múzeum.

VILLASIMIUS 54km východne od Cagliari založili toto mesto už Púni. Známe je nádhernými scenériami a prímorským biotopom, ktorý sa stal súčasťou prírodnej rezervácie. Mesto má i významné medzinárodné centrum experimentálneho umenia, z pamiatok si pozriete v okolí množstvo aragonských veží, rímske pohrebiská, nálezisko púnskeho kultu a archeologické múzeum s oddeleniami mora, teritória, vrakov lodí a pohrebísk. Z významných podujatí možno zhliadnete procesiu vedúcu k moru, Sagra della Madonna del Naufrago, ktorá sa koná druhú júlovú nedeľu.

OROSEI asi jedno z najúchvatnejších pobreží stredomoria, kde čisté priehľadné more hýriace azúrovými farbami obmýva biele pláže obklopené úžasnými útesmi. Oblasť nie náhodou vyhľadávajú aj adrenalínový horolezci. V meste je množstvo historických pamiatok, napríklad jedinečná posvätná studňa Sa Linnarta.

CAPO CERASO len niekoľko minút jazdy južne od Olbie na panoramatickom výbežku nad morom s komplexnými službami a nezabudnuteľnými plážami zaručia skvelú dovolenku. Za históriou sa choďte pozrieť do najstaršieho mesta oblasti, Olbie, založeného už civilizáciou Nuragi. Okrem historického centra je tu však aj mnoho obchodov a malých reštaurácii.

GOLFO MARINELLA južne od Costa Smeralda sa rozprestiera ďalší zo sardínskych skvostov. Výhodou je blízkosť letiska a prístavu v Olbii, preto je aj našim klientom dobre prístupné. Pobrežie je dlhé 52km a ničím nezaostáva za krásami ostatných kútov ostrova, nájdete tu množstvo zátok, malých prístavov a turistické strediská, v ktorých Vám nebude nič chýbať k stráveniu nezabudnuteľnej dovolenky.

PORTO CERVO je známe milionárske letovisko na Costa Smeralda. Nájdete tu butiky, prepychové hotely a nočné kluby, kde môžete stretnúť aj Naomi Campbell alebo Heidi Klum. Pochopiteľne, na tento fakt treba pripraviť aj svoju peňaženku. Navštívte ostrov La Maddalena a Caprera, kam sa dostanete pravidelnou lodnou dopravou z Palau.

BAIA SARDINIA sa nachádza na známom pobreží Costa Smeralda na severovýchode ostrova. Stredisko známe i ako „vodný park“ ponúka kompletné vyžitie: tenis, kanoe, windsurfing či scuba diving, žije aj nočným životom diskoték a večerných trhov s ponukou tradičných suvenírov, takmer každý deň sú v meste tance, divadelné vystúpenia a spevy. Spravte si výlet do Colle Battistone a pozrite žulové sochy, alebo maják na výbežku Capo Ferro.

SANTA TERESA DI GALLURA severne od Costa Smeralda na severovýchodnom cípe ostrova mala po stáročia významnú strategickú polohu z námorného hľadiska, preto sa v oblasti zachovalo aj mnoho historických pamiatok, ako kostol Sv.Vittoria, veža Longosardo či Palazzo Comunale. Dnes vyniká nespočetným množstvom bielych pláží s jemným pieskom a dych berúcim pobrežím, no i prístavom s barmi, obchodmi a reštauráciami.

COSTA PARADISO, Isola Rossa a Badesi na severnom pobreží Sardínie medzi Castelsardo a Santa Teressa di Gallura je oblasť známa panoramatickou hornatou scenériou, ktorá sa prudko zvažuje k bielym piesočnatým plážam a čistému krištáľovému moru. V oblasti sú drobné pobrežné komunity v blízkosti malých miest a dediniek, ktoré v sebe kombinujú tradičný ostrovný štýl s moderným turistickým vybavením.

Vyberte a rezervujte si ubytovanie na stránke - dovolenka Sardegna
Dovolenku v Taliansku začnite v našom katalógu - Taliansko

Talianske regióny

Nachádzate sa na stránke Taliansko / Sardínia, prezrite si ďalšie talianske regióny:

 
Partneri: Dovolenka | Chorvátsko | Lyžovanie | Slovensko | Svet dovoleniek
© 2009-2024 dovolenka taliansko sk
dovolenka Taliansko