Katalóg Taliansko
 
Talianske katalógy
  dovolenka taliansko | taliansko | dovolenka | mapa | katalóg | články | blog | obrázky | ck | online online nákup  
  KATALÓG
Taliansko 2017
Taliansko 2016
Taliansko 2015
Taliansko 2014
Taliansko 2013
Taliansko 2012
Taliansko 2011
Taliansko 2010
Taliansko 2009
Taliansko 2008
Taliansko 2007
Taliansko 2006
Taliansko 2005
Taliansko 2004
Info na cestu
Zmluvné podmienky
Zľavy
 

Katalóg Taliansko 2006

Navigácia: Taliansko > Katalóg > 2006

Milí priaznivci leta, už tretiu sezónu vám prinášame špecializovaný katalóg dovoleniek do Talianska. Krajina je rozsiahla, plná nádherných destinácií. Ak by ste tam cestovali každý rok, môžte navštíviť stále nové a atraktívne miesta. A nevyčerpáte jej potenciál. Katalóg Taliansko 2006 sme rozšírili a k osvedčeným destináciám na Benátskej riviére - Lignano, Bibione, Caorle, Lido di Jesolo, kam smeruje vyše 50% dovolenkárov, pridávame južnejšie strediská Rimini, Palmová riviéra, Puglia Salento, Gargano. Zaslúžené miesto v katalógu potvrdili Kalábria a Kampánia. Záujem pretrváva o ostrovy Sicília, Vulcano, Ischia.

Do katalógu 2006 sme pridali aj úplné novinky. Sme presvedčení, že sa vám budú páčiť. Ostrov Sardínia podsúva názor drahej a honosnej destinácie. My vám chceme ukázať, že aj Sardínia je dostupná každému cestovateľskému rozpočtu. Ďalší zaujímavý ostrov objavíte v Tyrhénskom mori - obľúbený Ostrov Elba z regiónu Toskánsko. Aby sme zbierku najvýznamnejších ostrovov zavŕšili, pridávame do katalógu aj ostrov Capri, ktorý je neďalekým susedom ostrova Ischia. Jeho krásu ospevujú návštevníci po stáročia.

Katalóg Taliansko 2006 oproti svojmu predchodcovi z roku 2005 takmer zdvojnásobil počet zájazdov. Do ponuky sme zaradili tématické pobyty pre nezadaných, seniorov a juniorov. Tri turistické skupiny, ktoré požadujú zvýhodnené cenové kalkulácie za dovolenkové pobyty zároveň privítajú možnosť autobusovej dopravy v rámci organizovanej skupiny. Dovolenkári s podobnými záujmami privítajú spoločný program, a spoločné riešenie ich potrieb.

Obsah katalógu Taliansko 2006:

Autobusové zájazdy

Pobyty pre nezadaných (singlov) prinášajú riešenie pre mnohých, ktorí sú z nejakého dôvodu osamelí a nechcú tráviť dovolenku bez spoločnosti. Kategória singlov je v mnohých krajinách dobre zabehnutý produkt v turizme. My sa pokúšame o testovaciu sezónu, nakoľko v slovenskom prostredí takéto zájazdy chýbajú. Nezadaní, ktorí privítajú možnosť zoznámiť sa s niekým, kto má podobný osud, môžu zažiť zaujímavú dovolenku. Podstatnou dovolenkovania nezadaných je zdieľanie dvojlôžkovej izby s niekým, koho na začiatku nepoznáte.

Normálne sú nútení priplácať za jednolôžkovú izbu. Ak si však dvaja zaplatia jednu dvojlôžkovú, výjde ich to podstatne lacnejšie ako dve jednolôžkové. Druhým a možno aj významnejším argumentom je spoločnosť, ktorú takto získajú. Už len naraziť na vhodnú bytosť, s ktorou si budeme rozumieť a dovolenka môže byť opäť vzrušujúcim dobrodružstvom. Na pobyty pre nezadaných sme zvolili rušné talianske letovisko Lido di Jesolo a niekoľko typov hotelov v troch termínoch začiatok júla, august a septembrový (pokojnejší) termín. Program 9 dňových pobytov nájdete v katalógu, cena od 12.600,- Sk za pobyt na osobu.

Pobyty pre juniorov si žiadajú dynamiku, priateľský kolektív, jednoduché ubytovanie a stravu, zato náročné a atraktívne prostredie s množstvom zábavy a aktivít. To všetko, za pokiaľ možno, čo najmenší rozpočet. Autobusová doprava pre 36 účastníkov, ubytovanie v 1/3 a 1/4 izbách 2* hotela. Strava polpenzia, raňajky formou bufetu, servírované večere. Program 9 dňového pobytu v rušnom a zábavou nadupanom letovisku Lido di Jesolo s jednodňovou vstupenkou do aquaparku Aqualqndia je ponechaný na individuálnu voľbu. Cena v druhej polovici júla 11.600,- Sk/pobyt.

Pobyty pre seniorov si vyžadujú riešiť niektoré špecifické potreby tejto skupiny. Seniorský status je ideálny na poznávanie. Ak nastane potreba pznávať kraje a kultúry, je na čase vyhľadať nejaký "senior travel" a vydať sa na cesty. Najlepšie v okrajových termínoch sezóny, kedy nie je taká páľava a všade je menej ľudí, tým pádom väčší kľud, ktorí seniori uprednostňujú. Niektoré letoviská sa začali venovať potrebám seniorov a prinášajú nové služby, napr. hotely bez detí. Vyzerá to na prvý pohľad asi divne, ale ak ste zažili hotel s desiatkou rodín s deťmi, o tichu a kľude nemožno ani hovoriť. Niekomu vadia psy v hoteloch, inému blízkosť rušnej diskotéky. Niekto preferuje nízky rozpočet, iný zasa kompletný servis a služby. Zabezpečiť čo najviac z týchto potrieb, znamená výsť v ústrety tejto cieľovej kategórii. Septembrový pobyt na 9 dní s dopravou, ubytovaním na 7 nocí v 1/2 s polpenziou výjde na 10.500,- Sk.

Benátska riviéra

Lignano patrí medzi najobľúbenejšie destinácie slovenských turistov smerujúcich k moru. Sabbiadoro ponúka najviac zábavy na pláži, výborný plážový servis, môžete vyberať z niekoľkých kategórií, od obyčajného slnečníka s lehátkom až po turecký stan s ratanovým nábytkom. Občerstvenie v lastúrovej reštaurácii a večerná plavba výletnou loďkou pri pobreží až do zotmenia. Dobrá večera v pizzerii, romantická prechádzka na záver príjemného dňa. Zajtra na výlet do lagúny.

Bibione skvelý život pre apartmánového turistu, po slnečnom dni pri mori je čas na nákupy v potravinách, kde sa pokocháte v nezvyklom (talianskom) sortimente potravín. Olivy, cestoviny, paradajky, morské plody, balzamikový ocot, niekoľko druhov sviežej zeleniny na šalát, fľaška vína a večera po taliansky sa môže začať. Potom prechádzka po nábrežnej promenáde, posedenie v kaviarničke, či zmrzlinárni a dobrý spánok pred ďalším nádherným dňom na mega pláži plnej opálených tiel, slnečníkov a morských vĺn.

Caorle lehátko, more, lehátko, more niekoľko krát doobeda, potom krátka siesta cez najväčší úpek v tieni hotelovej izby sa dobre drieme. Okolo tretej more, slnko ešte niekoľko krát, až kým pokožka nenaberie krásny bronzový nádych. Nasleduje sprcha, malé úpravy oblečenia a pred večerou krátka prechádzka ulicami historického mesta, ktoré príjemne sála nakumulované teplo do blížiaceho sa západu slnka. Jemný vetrík od mora oznamuje čas na dobré jedlo. Vonku na terase si pochutnať na pečenej rybe od miestnych rybárov.

Lido di Jesolo láka na akciu, pláž a more nie sú na celý deň, treba vyskúšať atrakcie na mori aj mimo mora, navštíviť aquapark, zahrať si volejbal, golf, petangue, zajazdiť na motokárach, podniknúť výlet do Benátok, plavbu loďou. Večerná promenáda ulicami s množstvom obchodov, donúti nakupovať aj najväčšieho skrblíka, výborné zmrzlinárne, pizzérie, voňavé rybie špeciality z terás reštaurácií nedovolia prejsť a neobjednať si. Žiadny hotel s plnou penziou a každodenný rituál v tej istej hotelovej reštaurácii. Každý večer ochutnať niečo iné, v inej reštaurácii, je ich tu toľko ...!

Stredné Taliansko

Rimini desiatky kilometrov pobrežia pokrývajú rôzne pláže, zábavné a športové zariadenia. Bohatý život dovolenkára v Rimini ťažko niekde zopakujete. Belaria, Igea Marina, San Mauro a Mare, Torre Pedrera, Viserbella, Viserba, Rivabella, San Giuliano, Marina Centro, Bellariva, Marebello, Rivazzurra, Miramare, Riccione, sú letoviská, ktoré naväzujú jedno na druhé. Ako si vybrať to pravé? Nechajte si poradiť od našich predajcov, ktorí Rimini poznajú "aj po slepiačky". Chcete navštíviť Italia in miniatura, zábavný park Mirabilandia, Delfinárium, Fiabilandia, Aquafan alebo miništát San Maríno, či fabriku najprestížnejších automobilov Ferrari? Týždeň asi nebude stačiť. Z roka na rok sa v našej ponuke rozšírili ubytovacie kapacity v Rimini najväčším dielom.

Palmová riviéra ďalšia oáza zábavy na plážach pri Jadranskom mori sa nachádza v okolí San Benedetto del Tronto. Letovisko zdobia tisíce paliem, ktoré tu boli umelo vysadené a dnes spoluso záplavou oleandrov dotvárajú exotický charakter oblasti. Pláž je 5km dlhá z jemného piesku a pozvoľným vstupom do mora, čo značí bezpečnosť aj pre najmenších návštevníkov. Susedné Martinsicuro, Alba Adriatica, Villa Rosa s pestrými možnosťami dovolenkovania pri mori. Širšie okolie regiónov Marche a Abruzzo ponúka aj ďalšie krásne oblasti pre dovolenky pri mori. Pesaro a Fano majú krásnu piesočnatú pláž, Marotta kamienkovú. Dva náorodné a štyri regionálne parky, vynikajúca kuchyňa sa postarajú o vašu spokojnosť.

Ligurska riviéra takmer 400 km hornatého pobrežia, ktoré získalo pomenovanie kvetinová riviéra, ponúka jedno letovisko za druhým. Od bájnej Carrary na území Toskánska až do San Remo sa tiahne úzky pruh členitej krajiny s bohatou histroickou a kultúrnou tradíciou. Členité pobrežie s množstvom malebných zátok so zlatistým pieskom sa tiahne až do Francúzska. Susedí s francúzskym Azúrovým pobrežím, s ktorým zdieľa podobný ráz stredomorského raja. Na Ligúrii sa nachádza približne stovka krásnych stredísk na dovolenkovanie, vrátane hlavného mesta Janov. Do katalógu 2006 sme z nich vybrali Pietra Ligure, Borgio Verezzi, Finale Ligure, Loano a San Remo. Ubytovacie zariadenia, o ktoré je najväčší záujem na Ligúrskej riviére sú rezidencie a hotely strednej a vyššej kategórie 3 a 4 hviezdičky.

Exotický juh Talianska

Puglia nádherné pláže južného Salenta a pôvodné rybárske osady severného Gargana spolu s tradíciou, históriou a jedinečnou prírodou vytvárajú obsah tohto regiónu. Originálne chute tradičnej puglijskej kuchyne, všade prítomný duchovný rozmer, pôvodný ráz vidieka sem lákajú návštevníkov poznávajúcich zvláštnosti. Pre trdičné dovolenkovanie pri mori ponúka Púlia mnoho zátok s plážami z piesku i kamienkov. V Santa Maria Leuca sa vody Iónskeho mora zmiešajú s Jadranským morom. Ostrovy Tremiti sú cieľom väčšiny lodných výletov zo stredísk v okolí Vieste. Milovníci prírody navštívia národný park Murgia s voľne žijúcim lesom Umbra, soľnými panvami a jazerami. Zaujímavá je morská rezervácia Torre Guaceto a hlboké doliny Laterza či rozsiahle doliny v Altamure s pôvodným rázom prírody. Pre letné pobyty sme vybrali letoviská Lido del sole, Vieste, Torre santa Sabina a Lido Marini s ubytovaním v rezidenciách a viladžách, ktoré ste si tak obľúbili - Arcobaleno, Lo Scoglio Degli Achei, Costa Salento, Sfinalicchio, Vela Club.

Kalábria najjužnejšiu oblasť Apenínskeho polostrova tvorí hornatá krajina obklopená zo všetkých strán čistým morom. Nádherné pláže podnietili vznik množstva dovolenkových letovísk pri pôvodných historických sídlach. Najvýznamnejšími centrami turistického ruchu v Kalábrii sú historické mestá Scalea , Tropea, Praia a Mare, San Nicola Arcella. Tieto obľúbené a osvedčené destinácie z predchádzajúcich ročníkov sme opätovne zaradili do katalógu. Na spestrenie ponuky pridávame Capo Vaticano, Brancaleone, Copanello, kde si môžete vybrať z apartmánového ubytovania v rezidenciách, alebo stredisko Sibari so švtvor hviezdičkovým hotelom Costa Sibari. Určite nevynechajte tradičné trhy, ktoré sa konajú takmer v každom z uvedených letovísk. Ich atmosféra je pre Kalábriu jedinečná, navyše tu dostanete za výborné ceny skutočne čerstvé a poctivé produkty z miestnych záhrad a mora.

Kampánia sa tiahne od ústia rieky Garigliano, ktorá tvorí hranicu s Laziom na severe, po záliv Policastro na juhu, kde hraničí s regiónom Basilicata. Severným susedom je Puglia. Hlavné mesto Neapol je významným dopravným uzlom, kde sa nachádza medzinárodný prístav, letisko aj železnica smerujúca zo severu na juh. Symbolom Neapola je majstátny vrch Vezuv, ktorý sa vypína nad mestom do výšky 1.280 m ako široký kužeľ, prezrádzajúci vulkanický sopúch. V nedávnej histórii má Vezuv vplyv na významné tvorivo-ničivé procesy v celom regióne. Zničené bolo celé mesto Pompeje, ktorého rujny sú dnes svedkom prírodnej sily. Životné prostredie z lávy, prachu a popola nanovo rozvinulo bohaté formy života. Mesto Neapol je jeho centrom, všade navôkol je plno krásnych kútov, zátoky, kamenné útesy, vývery horúcich prameňov, malebné dedinky, tisíce druhov fauny a flóry.

Talianske Ostrovy, novinka ostrov Sardínia

Medzi talianske ostrovy patrí ostrov Sicília, ostrov Sardínia, ostrov Elba, ostrov Ischia, ostrov Capri, Liparské ostrovy (Vulcano, Lipari, Salina, Stromboli, Panarea, Filicudi, Alicudi) neďaleko Sicílie, ostrov Panteleria medzi Sicíliou a Afrikou, Ostrovy Tremiti neďaleko pobrežia Puglie, a ďalšie malé ostrovy ako napríklad Giglio, Gianutri, Pianosa, Capraia a bájny ostrov Montecristo z Toskánskeho súostrovia, ležiaceho medzi talianskou pevninou a ostrovom Korzika. Štvrtý najväčší ostrov v Stredozemnom mori však medzi talianske ostrovy nepatrí. Preslávená pirátska Korzika patrí Francúzsku. Najznámejšie a turisticky atraktívne ostrovy Talianska sme zaradili medzi katalógové destinácie:

Ostrov Sicília je najväčším ostrovom Talianska, miestni ho nazývvajú ostrov Slnka. Podnebie je subtropické, horúce letá plné slnečných dní, striedajú krátke a mierne zimy. Srdcom Sicílie je stále ešte činná sopka Etna vysoká 3.350 m, ktorá sa nachádza v severo-východnej časti ostrova, nad mestom Catania. Ostrov sužovaný zemetraseniami, sopečnými erupciami a nekonečnými bojmi o jeho ovládnutie nesie dlhosiahlu históriu ľudských udalostí. Rozlohou 25.708 km2 a je najväčším ostrovom Talianska aj celého Stredomoria. Množstvo prekrásnych pláží a úsekov na pobreží láka turistov na prímorské dovolenky. Letoviská sa nachádzajú po celom pobreží Sicílie a sú významným zdrojom príjmov. Z bohatej ponuky sme vybrali strediská Catania, Oliveri, Agrigento, Marsala, ako sa vraví "z každého rožka troška".

Ostrov Vulcano poriadna dávka exotiky a divokosti na vás čaká len neďaleko v mori nad Sicíliou. Stačí sa doplaviť na súostrovie Lipari, hnď prvý ostrov sa nazýva Vulcano a už z diasľky je jasné že prečo. Široký kuželovitý ostrov s rozoklaným vrcholom prezrádza sopku. Na jej úpätí vznikla osada a neskôr zariadenia turistického strediska. Domčeky sú dnes roztrúsené všade po ostrove. Sopečné aktivity sa premenili na prijateľnú formu plynných výverov, horúcich prameňov, liečivého bahna. Ozdravné účinky sú významným prínosom pre návštevníkov ostrova. Prekrásne prostredie, život na malom ostrove sú zárukou nezabudnuteľnej exotickej dovolenky.

Ostrov Sardínia patrí k najvýznamnejším turistickým destináciám Talianska. Jedinečnosť tohto sveta v svete formovali tisícročia, stopy osídlenia Sardínie sa datujú do 16. až 15. st. p.n.l., charakteristickým symbolom dávnych čias sú nuraghi - kuželovité stavby z kameňa. Ešte donedávna vládol názor, že Sardínia je destináciou smotánky, my chceme ukázať, že je dostupná každému cestovateľovi. Luxusnou jachtou, alebo s batohom na chrbte, Sardínia bude vždy očarujúcou. Smaragdové more a zátoky s bielym pieskom sú lákadlom mnohých cestovateľských katalógov. Hornatý ostrov s pôvodnými lesmi, tisícročné divokorastúce stromy, močiare a pestrá fauna na vrchole ktorej sú sardínsky jeleň, muflón a zlatý orol. Druhý najväčší ostrov 24.090 km2 v Stredozemnom mori je vzdialený 10 hodín plavby trajektom z Janova alebo Livorna. Letecky sa môžete prepraviť na južné pobrežie do hlavného mesta Cagliari, na severovýchod ostrova do mesta Olbia, alebo na západné pobrežie do Alghero. Do katalógu sme zaradili letoviská Costa Rei, Villasimius, Santa Margherita di Pula a Arborea. Štvor hviezdičkové hotely sme doplnili o lacné apartmány v Costa Rei.

Ostrov Elba je najväčším ostrovom Toskánskeho súostrovia a tretím najväčším ostrovom Talianska s rozlohou 224 km2. Hlavným mestom Elby je prístav Portoferraio s malebnými uličkami plnými turistov a zelených okeníc domov hľadiacich na Tyrhénske more. Elba je prvou destináciou chýrneho regiónu Toskánsko v našom katalógu. Jej predaj sa rozbehol na plné obrátku už počas minulého leta, kedy sme pripravili testovaciu ponuku na webových stránkach. Stalo sa tak hneď ako sme sa vrátili zo služobnej cesty na Elbe a pobreží Toskánska. Reakciou klientely sme boli milo prekvapení. Do budúcej sezóny 2007 máme nachystané viaceré letoviská Toskánska do katalógovej ponuky. Prv však musíme navštíviť toskánske vnútrozemie a mestá histórie a umenia, aby sme mali osobnú skúsenosť aj v tejto kategórii turizmu. Je bohatá oblasť Toskánsko - Florencia, Pisa, Siena, Lucca, Arezzo a pobrežie od La Spezie po Orbetello. Na stránky ostrova Elba sme zaradili letoviská Portoferraio, Rio Marina, Marciana Marina a v nich príjemné ubytovacie zariadenia v apartmánoch resp. troj hviezdičkových hoteloch Primula a Pierolli.

Ostrov Ischia leží v severnej časti Neapolského zálivu a je najväčším z tunajších ostrovov vulkanického pôvodu, ktoré sú uložené do špirály Vivara, Procida, Nisida, prechádzajúcej sopkou Vezuv na pevnine a vracajúcej sa na more cez ostrov Capri. Ostrov plačúceho obra nazývajú Ischiu domáci. Pohľad z lode blížiacej sa k ostrovu z určitého miesta naozaj pripomína obra ležiaceho na chrbte v mori, z ktorého mu vyčnieva časť tela. Na prvý pohľad zaujme najvyšší vrch ostrova Monte Epomeo s magickým číslom 789 m n.m. Jednodňový výlet na vrchol vás odmení nádhernými výhľadmi na more a domčeky roztrúsené pod ním. Iný názov používajú návštevníci, ktorí prichádzajú na Ischiu za zdravím - ostrov večnej mladosti. Pripadá im, že na ostrove omladli. Možnosť čerpať liečebné procedúry v niekoľkých kúpeľných zariadeniach ostrova, Poseidonove záhrady vo Forio, Termálny park Castiglione v Casamicciola, Termálny park Negombo v Lacco Ameno a ďalšie. Princípom všetkých sú termálne pramene a ich liečivá schopnosť.

Ostrov Capri sa nachádza na dohľad z ostrova Ischia, ale aj z pevniny Neapolského zálivu. Nachádza sa len 5 km od pevniny polostrova Sorento. Zo všetkých miest aj menších prístavov na pobreží Amalfitana sa organizujú výletné plavby na ospevovaný ostrov Capri. Pri jeho brehoch kotvia desiatky až stovky výletných lodí a jácht. Tisíce návštevníkov vstupujú na chodníky vedúce do hlavného mesta Capri, alebo na druhý koniec ostrova do Anacapri a odtiaľ na vrchol Monte Solaro 589 m n.m. sedačkovou lanovkou. Fascinujúce výhľady stoja za obetovaný čas v rade na lanovku. Davom turistov sa v hlavnej sezóne takmer nedá vyhnúť, ak tak spôsobom že sa na ostrove ubytujete a strávite niekoľko dní v pokojnom prostredí hotela niekde nad útesom, vychutnávajúc si tú neopakovateľnú atmosféru Capri. Milovníci romantiky zaznamenali rovnomenný televízny seriál Capri (2006), ktorý mal značný vplyv na rozvoj turizmu. Seriál pobeží čoskoro aj v niektorej SK televízii, tešíme sa na objednávky.

Záver katalógu uvádza zmluvné podmienky cestovnej kancelárie Reny Travel, ktorými sa upravuje zmluvný vzťah medzi objednávateľom zájazdu - cestujúcim a organizátorom zájazdu - cestovnou kanceláriou a informácie na cestu. Pri kúpe zájazdu si môžete uplatniť rôzne zľavy, bonusy, výhody pre zákazníka. Prajeme Vám šťastnú cestu a príjemnú, ničím nerušenú dovolenku v Taliansku 2006.

CK RENY TRAVEL
Bratislava

Katalóg Taliansko 2006 bol uvedený na pulty predajní v marci 2006
Náklad: 10.000 kusov
Tlač: 4+4 farebný,
Rozsah strán: 44+ obálka
Hotely, Apartmány: 115
Zájazdy: 2.300
Zostavil: Reny Travel
Grafika: Erhá-2
Zálom: Jakab
Výroba: tlačiareň Fibi Bratislava
Webová verzia: www.reny.sk

Talianske katalógy

Nachádzate sa na stránke Taliansko / Katalóg 2006, prezrite si ďalšie talianske katalógy:

 
Partneri: Dovolenka | Chorvátsko | Lyžovanie | Slovensko | Svet dovoleniek
© 2009-2024 dovolenka taliansko sk
dovolenka Taliansko