Katalóg Taliansko
 
Talianske katalógy
  dovolenka taliansko | taliansko | dovolenka | mapa | katalóg | články | blog | obrázky | ck | online online nákup  
  KATALÓG
Taliansko 2017
Taliansko 2016
Taliansko 2015
Taliansko 2014
Taliansko 2013
Taliansko 2012
Taliansko 2011
Taliansko 2010
Taliansko 2009
Taliansko 2008
Taliansko 2007
Taliansko 2006
Taliansko 2005
Taliansko 2004
Info na cestu
Zmluvné podmienky
Zľavy
 

Katalóg Taliansko 2007

Navigácia: Taliansko > Katalóg > 2007

Vážení priatelia Talianska, radi by sme Vám predstavili letný pobytový katalóg Taliansko 2007. Stretneme sa na veľtrhu cestovného ruchu v Bratislave, ktorý sa koná každoročne v mesiaci január, teda v dostatočnom predstihu pred letnou turistickou sezónou. Dôvody na tak skoré zahájenie predaja letných zájazdov sú dva, jeden aby ste si vy v kľude všetko premysleli a správne si vybrali letnú dovolenku a druhý aby sa znova naštartovali tržby cestoviek a hotelov po dlhej zime bez príjmov. Taliansko asi každému evokuje more, horúce slnko a pláž, ale aj pizzu, špagety, víno, futbal či srdečných Talianov.

Letoviská severného Jadranu patria medzi najobľúbenejšie a sú dobre dostupné autom či autobusom, úvod katalógu patrí práve tejto oblasti nazývanej aj Benátska riviéra. V novom katalógu nájdete aj zaujímavé oblastí stredného a južného Talianska. Nechýbajú ani obľúbené ostrovy Talianska. Novinkou je ostrov Elba, ktorý náleží regiónu Toskánsko. Strediská na Elbe sme otestovali osobne a v minuloročnej sezóne a ich skúšobný predaj mal veľký úspech, podobne ako Sardínia, Ischia a Sicília.

Katalóg Taliansko 2007 prináša hotely, apartmány, rezidencie a prázdninové strediská po celom Taliansku, z ktorých si určite vyberie každý vhodné riešenie perfektnej dovolenky. Stále vyšší záujem o túto destináciu nás posúva ďalej, denne pridávame nové ubytovacie kapacity na stránky nášho webu. Rozrastá sa ponuka v každej časti tejto úžasnej krajiny. Pripravujeme v krátkej budúcnosti pridať do ponuky všetkých 20 regiónov Talianska, napriek tomu, že niektoré sú pre slovenského turistu takmer neznáme. Celé Taliansko sa zmestí na webové stránky, ale Top z pestrej cestovateľskej ponuky patrí do katalógu:

Obsah katalógu Taliansko 2007:

  Taliansko, Toskánsko

Severný Jadran

Lignano stúpajúci záujem o túto destináciu prináša potreby dopĺňať stále ďalšie ubytovacie zariadenia. Veľké rezidenčné domy Bianco Nero, La Duna La Tore dopĺňajú villaggia, vilky, bungalovy. Záujem je o všetky tri časti letovisk.a Sabbiadoro tvorí centrum s pešou zónou a prístavom, Pineta je borovicová zelená časť s vilkami a Guliverlandiou, Riviera je pokojnejšia časť, jachtový prístav, golfové ihrisko. Medzi najúspešnejšie ubytovacie zariadenia v letovisku Lignano patria v časti Sabbiadoro: Apartmány Bianco Nero, Rezidencia La Duna, Rezidencia La Torre; v časti Pineta: Rezidencia Renida, Villaggio Le Palme; v časti Punta Faro: Villaggio Terra Mare

Bibione Tradíciu masového dovolenkovania na Jadrane výstižne charakterizuje práve letovisko Bibione. niekoľko kilometrov dlhé letovisko sa delí na tri časti: Spiaggia tu je pláž najširšia, Lido del Sole prechodná prímorská časť, Pineda okrajová, zelená a pokojnejšia časť s campom. Vybukované sú pravidelne trojhviezdové hotely Bembo, Excelsior ale aj apartmánové domy Aurora, Athena, Piazzale city. Desiatky ďalších pribúdajú každoročne na našom webe.

Caorle s nádychom romantiky je malým protikladom k veľkým a rušným turistickým centrám Benátskej riviéry. Historické rybárske mestečko poskytuje piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, všetky druhy vodných športov, plavbu loďou, rybolov, pamiatky čias minulých v podobe historického jadra mesta, len 50 km od Benátok. Ubytovanie v hoteloch Antoniana, International Beach a rezidenciách Livenza, Onda azzura, Ai Tamerici.

Lido di Jesolo sa stáva najvýznamnejším letoviskom v oblasti severný Jadran. Katalóg Taliansko 2007 prináša až 20 ubytovacích zariadení v Lido di Jesolo, čo je toľko, ako predchádzajúce tri letoviská dohromady. Pestrosť služieb, atmosféra strediska, množstvo atrakcií, večernej zábavy, Úspešné sú hotely Florida, Kennedy, American, London, Bolivar, Jet, Miami, Tahiti, Solemare, Astromare, International, kategórie 3*.

Stredné Taliansko

Rimini patrí k tradičným a populárnym cieľom našich dovolenkárov smerujúcich k moru do Talianska. Jeho pohostinné piesočnaté pláže sa tiahnu niekoľko kilomotrov naprieč lákavými prímorskými letoviskami na pobreží. Tradícia plážového dovolenkovania tu začala pred 160 rokmi, kedy bolo Rimini prístupné iba lepšej spoločnosti a hlavnou atrakciou vtedy bolo prvé kúpalisko. Pláže sú široké s pozvoľným vstupom do mora, čo vyhľadávajú rodiny s deťmi. Dlhočizné pláže s jemným zlatistým pieskom lemujú rady farebných slnečníkov, športoviská, vodné atrakcie, zábavné parky, historické pamiatky, elegantné obchody, kaviarne, reštaurácie, pizzerie, bary, diskotéky a permanentné kultúrne podujatia. Najčastejšie sa objednávajú Hotel Europa, Hotel Anna, Hotel Baltic, Hotel Suprem a Due Mari.

Palmová riviéra nesmie chýbať v žiadnom talianskom katalógu. Palmovka sa tiahne pobrežím dvoch regiónov Marche a Abruzzo. Promenádu lemujú tisíce paliem, ktoré sem boli umelo vysadené a dávajú letoviskám exotický charakter. Srdcom palmovej riviéry je letovisko San Benedetto del Tronto, ktoré patrí do Marche spolu so severnejšími susedmi Grottammare, Cupra Marittima. Na juh od San Benedetto del Tronto sa nachádzajú letoviská regiónu Abruzzo - Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica, Tortoreto Lido. Postupne sa zrástli do jednej súvislej hotelovej kolónie. Ubytovanie pre každý rozpočet, jednoduché a lacné apartmány dopĺňajú luxusné hotely. Kompletná infraštruktúra so zázemím starého mestského centra San Benedetto del Tronto obohacuje dovolenkovú ponuku nad rámec plážovej turistiky. Najžiadanejšie sú už tradične štýlové rezidencie Oltremare, Michelangelo, Mediterraneo, 7 Bello, Majorca a ďalšie

Ligurska riviéra je najatraktívnejšia, prímorská časť regiónu Ligúria, ktorý sa len v niekoľko kilometrovom úzkom páse tiahne v oblúku nad severnou časťou Ligúrskeho mora. Ligúriu tvoria horské oblasti s výhľadom na more. Takáto krajina pôsobí atraktívne a vytvára pôsobivé turistické strediská pozdĺž pobrežia aj vo vnútrozemí. Pobrežie väčšinou skalnaté striedajú malebné zátoky s pieskom. V Ligúrii sa prírodné krásy spájajú s umením, históriou, kultúrou, harmóniou chutí, na ktoré tak ľahko nezabudnete. Hlavné mesto Janov je významným prístavom a tiež domovom jedného z najslávnejších futbalových klubov Talianska. Najznámejšie letoviská: Pietra Ligure, Borgio Verrezi, Finale Ligure, Loano, San Remo.

Južné Taliansko

Puglia má dve časti, južnejší polostrov Salento a hornatý polostrov Gargáno s takmer nedotknutou prírodou, olivovými hájmi, pobrežím lemovaným piesočnatými plážami a azúrovým morom. Príjemné letoviská Rodi Garganico, Peschici, Vieste, Lido del Sole dajú vychutnať tú pravú atmosféru južného Talianska. Polostrov Salento má výborné klimatické podmienky pre subtropickú vegetáciu, čisté more je rajom pre milovníkov potápania. Medzi najpôsobivejšie dovolenkové strediská patria Santa Maria di Leuca, Gallipoli, Torre Santa Sabina, Ostuni - biele mesto, a mestečká Alerobello, Martina Franca a Loco Rotondo, ktoré preslávili známe okrúhle stavby s kameňa s kuželovitou strechou.

Kalábria Nádherné čisté more lemované krásnymi plážami pod hornatou krajinou nájdete v Kalábrii - najjužnejšej časti Talianskej pevniny. Už májové teploty 30°C lákajú na kúpanie v mori, júlové a augustové dosahujú subtropické 40-ky. Najviac navštevované sú letoviská Scalea, Tropea, Praia a Mare, ktoré ponúkajú okrem slnenia sa na pláži a kúpania v mori aj históriu, kultúru, nákupy, tradície aj zábavu tohto na pohľad chudobného ale malebného kraja. Osvedčené rezidencie Majestic, Parco Emiri, Limoneto a villaggia Sciabache, Sayonara, Green Garden, Baia Degli Dei a hotely Il Salice, Baia Del Sole, Domus poskytujú ubytovanie pre každý rozpočet.

Kampánia sa nachádza na západnom pobreží južného Talianska, je obľúbeným miestom turistov z celého sveta. Najväčší prístav a hlavné mesto Neapol ležiace pod kužeľom sopky Vezuv, ponúkajú jedinečný program na poznávanie histórie, pamiatok, architektúry a prírody. Pobrežie pod Neapolským zálivom nazývané Amalfské patrí k najkrajším miestam Talianska. Letoviská Positano, Amalfi vyhľadávajú celebrity z celého sveta. Neďaleké ostrovy Capri a Ischia sú rovnako významnými pojmami vo svete turizmu. Mestečko Paestum je centrum archeologických vykopávok, sopečnou erupciou zničené Pompeie. Výhľad na Neapol je najkrajší zo sopky Vezuv.

Ostrovy Talianska

Medzi talianske ostrovy patrí ostrov Sicília, ostrov Sardínia, ostrov Elba, ostrov Ischia, ostrov Capri, Liparské ostrovy (Lipari, Salina, Vulcano, Stromboli, Panarea, Filicudi, Alicudi).

Ostrov Sicília medzi početnými ostrovmi Talianska sa teší najväčšej popularite u turistov. Sicília je najväčším ostrovom Talianska, nazývaný tiež ostrov slnka. Symbolom je stále činná sopka Etna 3.330 m, najvyššia v Európe. Starodávne sídla ponúkajú množstvo pamiatok, histórie. Prekrásna krajina so subtropickou vegetáciou, krásnymi plážami a čistým morom sú lákadlom pre dovolenkárov. Sicília je dobrým východiskovým bodom pre výlety na súostrovie Lipari, ktoré má tiež sopečný pôvod a stálu aktivitu. Medzi najvyhľadávanejšie turistické strediská patria Taormina, Giardini Naxos, Catania, Oliveri, Portosa a iné.

Ostrov Vulcano je najznámejším ostrovom súostrovia Lipari, ktoré sa nachádza iba 25 km severne od Sicílie v Tyrhenskom mori. Ostrov je osídlený od staroveku, v súčasnosti má vyše 700 stálych obyvateľov a rozlohu vyše 20 km2. Posledná erupcia sa uskutočnila v rokoch 1888 - 1890, sopka neprestala preukazovať svoju vitalitu a dodnes sú pozorovateľné aj rôzne fenomény: fumaroly, parné trysky na hrebeňoch a ponorkách a prítomnosť sírneho bahna, poskytujúceho terapeutické účinky. Ubytovanie v rezidencii Sea Houses pre menej náročných dovolenkárov ponúka jednoducho zariadené izby a bazén, nachádza sa len 200 m do jazierka s liečivým bahnom. Sezóna od mája do konca septembra.

Ostrov Sardínia má nádherné členité pobrežie s najrôznejšími plážami, nezničenou prírodou, azúrovým morom. Právom si vyslúžil pomenovanie Karibik Stredomoria. Druhý najväčší ostrov Talianska je najstaršie osídleným miestom Európy. Sardínia si vo svete cestovania nesie značku kvality a jedinečnosti. Dochované nálezy s čias 1700 p.n.l. Jedinečné Nuraghi - kuželovité stavby z kameňa pravdepodobne slúžili na obranu pred vpádmi cudzincov. Severnú časť ostrova navštevujú prevažne zámožnejší turisti, mnohí tu vlastnia svoje sídla. Južná časť ostrova je "divokejšia" avšak masový turizmus formuje aj tunajšie prostredie. Civilizácia je nezastaviteľná avšak Sardínia ju zvláda s nonšalanciou. Doprava na ostrov trajektom trvá cca 10 hodín z pevniny. Lode sem smerujú z Janova, Livorna a Civitavecchia. Letecké spojenie majú letiská v Olbia, Alghero a hlavné mesto Cagliari.

Ostrov Elba najväčší ostrov Toskánskeho súostrovia (Elba, Giglio, Capraia, Montecristo, Pianosa, Giannutri, Gorgona, Formiche) sa nachádza iba 10 km od prístavu Piombino na pobreží Tyrhenského mora. Davy turistov smerujú trajetom do prístavu a hlavného mesta ostrova - Portoferraio. Jeho úzke a preplnené uličky sem v minulosti priviedli množstvo trestancov. Mimo inými aj Napoleona, ktorý bol po porážke uväznený na Elbe. Večne zelený ostrov ponúka plážovú turistiku, 150 km pobrežia disponuje všetkými druhmi pláží s možnosťami potápania. Vnútrozemie láka turistov a najmä cyklistov na výlety po úzkych cestičkách po ostrove. Zaujímavé je múzeum, ktoré vystavuje minerály z bývalej banskej činnosti. Dovolenkové plážové destinácie Marciana Marina, Lido Capoliveri, Marina de Campo poskytujú hotelové aj apartmánové ubytovanie.

Ostrov Ischia sa nachádza hodinu plavby od mesta Neapol asi 30 km od pevniny. Termálny ostrov Ischia je vyhľadávaným miestom pre svoje liečebné termálne pramene, prekrásnu prírodu a pláže. Kombináciou týchto prvkov vznikla jedinečná dovolenková destinácia, kde sa spája zdravie, oddych, relaxácia, kúpanie v mori, turistika, poznávanie a zábava. Hlavné mesto Ischia sa delí na dve časti Ischia Ponte, Ischia Porto. borovicové háje, ovocné sady a množstvo viníc charakterizujú krajinu na ostrove. Stovky prameňov liečia kožné, gynekologické, dýchacie ochorenia, astmu, reuma, bolesti chrbtice. Mnohé hotely sú napojené na vlastné vrty liečivej vody. Okrem toho sú na ostrove dva liečebné domy. Poseidonove záhrady ponúkajú niekoľko bazénov, ktoré sa líšia teplotou vody.

Ostrov Capri

Záver katalógu uvádza zmluvné podmienky cestovnej kancelárie Reny Travel, ktorými sa upravuje zmluvný vzťah medzi objednávateľom zájazdu - cestujúcim a organizátorom zájazdu - cestovnou kanceláriou a informácie na cestu. Kúpou zájazdu môžete ušetriť, pozrite sa na zľavy, bonusy, výhody pre zákazníka. Prajeme Vám šťastnú cestu a príjemnú, ničím nerušenú dovolenku v Taliansku 2007.

CK RENY TRAVEL
Bratislava

Katalóg Taliansko 2007 sa dostal do predaja v januári 2007
Náklad: 10.000 kusov
Tlač: 4+4 farebný,
Rozsah strán: 44 + obálka
Hotely, Apartmány: 115
Zájazdy: 2400
Zostavil: Reny Travel
Grafika: Erhá-2
Zálom: Zdražilová
Výroba: tlačiareň Martin
Webová podpora: www.reny.sk

Talianske katalógy

Nachádzate sa na stránke Taliansko / Katalóg 2007, prezrite si ďalšie talianske katalógy:

 
Partneri: Dovolenka | Chorvátsko | Lyžovanie | Slovensko | Svet dovoleniek
© 2009-2024 dovolenka taliansko sk
dovolenka Taliansko