Katalóg Taliansko
 
Talianske katalógy
  dovolenka taliansko | taliansko | dovolenka | mapa | katalóg | články | blog | obrázky | ck | online online nákup  
  KATALÓG
Taliansko 2017
Taliansko 2016
Taliansko 2015
Taliansko 2014
Taliansko 2013
Taliansko 2012
Taliansko 2011
Taliansko 2010
Taliansko 2009
Taliansko 2008
Taliansko 2007
Taliansko 2006
Taliansko 2005
Taliansko 2004
Info na cestu
Zmluvné podmienky
Zľavy
 

Katalóg Taliansko 2005

Navigácia: Taliansko > Katalóg > 2005

Vážení priatelia cestovania, dostáva sa k vám katalóg letných dovolenkových pobytov v Taliansku. Už pri vyslovení slova „Taliansko“ si mnohí predstavia more, horúce slnko a pláž, ale aj pizzu, špagety, víno a srdečnosť a otvorenosť miestnych obyvateľov. Pretože Jadranské pobrežie patrí medzi najobľúbenejšie a letoviská na severe sú ľahko dostupné autom či autobusom, sústredili sme sa opäť hlavne na túto oblasť. V tomto roku si však môžete vybrať aj zo zaujímavých oblastí južného Talianska. V našej ponuke ubytovania nájdete hotely, apartmány, rezidencie a prázdninové strediská v regiónoch Kalábria, Kampánia, Ligúria, Sicília a Puglia z ktorých si vyberiete dovolenku podľa gusta.

Druhý katalóg sa stal jednym z našich najúspešnejších katalógov. O to sa pričinili správny výber ubytovacích zariadení, výborné ceny ubytovania a v neposlednom rade aj grafická úprava katalógu, ktorá korešponduje s webovou stránkou. Jednotný dizajn, výrazná farebnosť a jednoduchosť navigácie sú hlavnými prvkami katalógu, ako aj internetových stránok www.reny.sk, najúspešnejšou novinkou 2005 sa stala Puglia.

Katalóg Taliansko 2005 sme odvodili z predošlého a doladili ho podľa potrieb, ktoré vyplynuli z predchádzajúceho katalógu. Odstránili sme niektoré ubytovacie zariadenia, o ktoré nebol z vašej strany žiadny záujem a doplnili sme nové strediská, ktoré sme už v predchádzajúcej sezóne testovali v online webovej ponuke. Taliansko je rozsiahlou krajinou a značná časť cestovateľov má záujem poznávať aj vzdialenejšie časti tejto krajiny. Vaša túžba po exotike nás nasmerovala do nových letovísk. Podnikli sme niekoľké služobné cesty na juh Talianska, aby sme vám sprístupnili južné regióny a ich prímorské letoviská.

Úvod katalógu 2005 zaujali osvedčené miesta na severe Talianska, ktorý sa tiahne až po Rimini. Táto časť sa ocitla presne v strede katalógu. Druhá časť začína Palmovou riviérou a postupne ako listujete ďalej, vás pozýva viac a viac na juh. Puglia, Kampánia, Kalábria, Sicília. Na konci katalógu sme uviedli kontakty na obchodných zástupcov Reny Travel. Ich kancelárie sa nachádzajú vo všetkých väčších mestách Slovenska a tam všade vás odborne obslúžia, ak preferujete osobný kontakt pri nákupe dovolenky.

Obsah katalógu Taliansko 2005:

Top destinácie 2005, novinka Puglia

Grado je letovisko v bývalom historickom mestečku. Je teda spojením sveta dovolenkárov a skutočného mesta, ktoré žije po celý rok pôvodné obyvateľstvo. Mnohí turisti uprednostňujú takéto destinácie pred umelo vybudovanými dovolenkovými komplexami. V grado sú obchodíky, úrady, ulice, staré historické budovy, kamenné námestie, kostol. Historický duch a komornejšia atmosféra ponúkajú prímorskú dovolenku jedincom, alebo párom, ktorí ocenia takúto pridanú hodnotu. Medzi našimi klientami sa Grado profiluje ako seniorské letovisko. Dôležitý je kľud a dotyk dejín. V ponuke ostáva ubytovanie Hotel Touring a Hotel Villa d'Este.

Lignano je charakteristické štýlom ubytovania, k dispozícii sú všetky formy hotely apartmány, vily atd. Plážový servis je v Lignane najpestrejší, ponúka všetky druhy plážového servisu aj voľné pláže s možnosťou pohybu psa, alebo opaľovania bez plaviek. Lignano má charakter komplexného sídelného mesta s kompletnou infraštruktúrou, kostolom, obchodmi, úradmi, parkom, bankami. Aj voľným okom vidieť, že tu žijú aj ľudia, tak ako v susednom Grado, že sa nejedná len o letovisko pre turistov. A ten charakteristický "duch" miesta láka turistov podobne, ako neodmyslyteľná reštaurácia v podobe lastúry na pilieroch v mori.

Bibione najjednoduchší variant dovolenky v najmasovejšom prevedení ponúka mega-letovisko Bibione. Záplava slnečníkov, na pláži dlhej 12 km, v zázemí územie zaplnené ubytovacími zariadeniami. Kde tu sa nachádza supermarket, kde za výhodné ceny nakúpite všetky potrebné potraviny. Ak máte zručnosti v príprave talianskej kuchyne, v kuchynke apartmánu si môžete z nich vlastnoručne pripraviť jedlá ako špagety, lazane, torteliny, ňoky s paradajkami, morskými príšerkami, olivami, zaliať olivovým olejom a postrúhaným parmezánom. Na záver pohár červeného, alebo bieleho vína a dovolenka alá Italia je na svete.

Caorle je o mnoho menšie než Bibione, dalo by sa povedať "tak akurát". Dve pláže, ktoré sa zbiehajú plážovou promenádou okolo výbežku s charakteristickým kostolom na pláži. Hotely aj apartmány pre komornejšiu dovolenku na svevernom Jadrane. Marina pre výletné lode a jachty. Trhy, kde nakúpite čerstvé morské plody a zeleninu. Dominantou mesta je románsko-byzantský Dóm so zvonicou. Caorle je výborným východiskovým miestom na poznávanie kraja Veneto, 50 km vzdialené Benátky, plavba popri pobreží so zastávkami v jednotlivých letoviskách, ktoré tvoria obrovský dovolenkový útvar nazývaný Benátska riviéra.

Lido di Jesolo najpopulárnejšie medzi našimi klientami najviac navštevované letovisko severného Talianska. Ponúka správny mix všetkého čo je k dobrej dovolenke potrebné. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie, od batoliat cez detských návštevníkov, tínedžerov, mládežnícke kolektívy, romanticky založené páry, rodiny, seniori. Zábava a šport na pláži, kúpanie, potápanie, športy v mori, obchody, reštaurácie, bary a diskotéky pre večerné chvíle, golf, autodráha a nezabudnime na najväčší aquapark v Európe. Lido di Jesolo uspokojí každý rozpočet. Ekonomicky podmienenú dovolenku v jednoduchých apartmánoch aj honosnú päť hviezdovú kategóriu cestovateľov.

Rimini desiatka letovísk sledujúcich v rade vedľa seba lemujú pláže v okolí historického Rimini Marina Centro. Mesto sa vďaka turistickému ruchu rozrástlo do obrovských rozmerov. Na tridsiatich kilometroch pláží to v lete žije zábavou. Jednotlivé časti majú svoje vlastné názvy, ako to je s ich pomenovaním a kde sa ktoré z nich nacjhádzajú, čím sú charakteristické vysvetľujeme ne stránkach blogu - dovolenka Rimini. Blízkosť miništátu San Maríno, fabriky na výrobu najprestížnejšej značky automobilov. Množstvo zábavných parkov - Italia in Miniatura, Fiabilandia, Mirabilandia, Acquafan, Delfinárium dali Rimini pomenovanie Parková riviéra.

Palmová riviéra oblasť na rozhraní krajov Abruzzo a Marche ponúka vyhľadávané dovolenkárske letovisko nazývané Palmová riviéra. Centrálnyym strediskom je mesto san Benedetto del Tronto, ktoré sa rozrastá v smere pláží na sever aj na juh, kde postupne vznikali a pribúdali ďalšie strediská. Je to podobný príbeh rozvoja ako u vyššieuvedeného Rimini, princíp je rovnaký. Vysoký záujem turistov spôsobí postupné roširovanie ponuky ubytovania, k tomu je potrebné dobudovať pláže, obchody a ďalšie služby až sa vyprofiluje nové stredisko. Palmová riviéra ako už názov hovorí, má vlastnú špecialitku v podobe tisícov paliem, ktoré tu boli umelo vysadené, ujali sa a dnes dávajú stredisku exotický charakter.

Gargano je severná časť regiónu Puglia, nie je časťou politicko-územného členenia, vyplýva skôr z turistického a praktického rozdelenia tohto regiónu. V Apúlii sa stretávame so starobylou architektúrou domčekov nazývaných „trullo / trulli“. Sú to biele budovy z kameňov, kruhového pôdorysu s kužeľovitou strechou. Sú typické pre túto časť Talianska asi ako šikmá veža pre mesto Pisa. Všetky prímorské strediská Gargana sa vyznačujú popri rozvinutom rybolove aj turistickým ruchom. Návštevníci Grdo vyhľadávajú pre jeho vápencové jaskyne, bujnú vegetáciu, olivové háje a krásne, prevažne piesočnaté pláže na pobreží azúrovo čistého mora.

Salento je polostrov, južná čassť regiónu Puglia, nachádza sa na rozhraní morí Iónske na juhu a Jadranské na severe. Na západe hraničí s regiónom Basilicata a tiahne sa od jadranského prístavu Brindisi smerom na juh cez Otranto, najjužnejší cíp Leuca ďalej na severozápad cez Gallipoli, Taranto až po letovisko Marina di Ginosa. Oblasť Salenta charakterizuje bohatá subtropická vegetácia a obzvlášť priaznivé klimatické podmienky. Pre čisté more je oblasť vhodná na potápanie, dlhé piesočnaté pláže a nízke skalnaté útesy vytvárajú mnohé jedinečné zákutia pre dovolenkovanie. Salento v kúte Talianska poskytuje väčší kľud, patrí k menej rušným oblastiam. Bohaté tradície vo vnútrozemí, pestovanie bylín s magickou silou, aké už inde nenájdete.

Kalábria najjužnejší región s nádychom exotiky, temperamentu, mafie, štipľavých papričiek, divokého priezračného mora, subtropického podnebia a klímy ideálnej pre bujnú vegetáciu je vstupnou bránou do AStredozemného mora, kde dominuje už neďaleko pevniny ostrov Sicília, jeden z najnavštevovanejších ostrovov v Európe. Povesti o juhu Talianska nepreháňajú, prídete a zažijete to kúzlo, zvláštnosť na ozaj. Kto nebol v tejto časti Apenínskeho polostrova, nevie čo je Taliansko. Bez poznania Kalábrie a Sicílie nemáte dosť materiálu a Taliansko je len fádne bez pravej chuti, temperamentu a divokosti. Zo všetkých strán je Kalábria ohraničená pobrežím s nádhernými plážami, slnko je priam istotou.Kalábria je ideálne riešenie dovolenky pre ekonomicky zmýšľajúcu klientelu, popnúka najnižšie ceny ubytovania v celej Európe. Do katalógu sme zaradili letoviská Scalea, Tropea, Praia Mare, San Nicola Arcella.

Ostrov Sicília je najväčším regiónom Talianska a zároveň ostrovom v Stredozemnom mori. Spolu so Sardíniou patria medzi exotické talianske destinácie. Stále činná sopka Etna 3.330 m n.m. je najvyšším vrcholom, snehovú čiapočku udržuje po celý rok a je miestom adrenalínových trekov, alebo lyžiarskych ski-tour. Letecky je sicília dosiahnuteľná veľmi pohodlne, bez úmorného mnohohodinového cestovania. Často práve leteckú dopravu a prevádzku letiska v Cataniii blokuje blízka Etna, potom sa doprava trocha skomplikuje. Ale v prípade Sicílie to nemôže byť problém. Sicília je drsná, divoká, ale nádherná. Medzi naše tipy na dovolenku na Sicílii patria strediská Oliveri, Taormina, Agrigento, Portorosa a ďalšie.

Ostrov Vulcano asi 20 km severne od Sicílie nad jej východným cípom sa nachádza prvý zo súostrovia Lipari, ostrov Vulcano. Súostrovie Lipari, alebo tiež Eoli (Eolské ostrovy) tvorí 7 vulkanických ostrovov v Tyrhenskom mori: Lipari, Salina, Vulcano, Stromboli, Panarea, Filicudi, Alicudi. Najznámejší z nich je ostrov Vulcano, kde sú vybudované kúpele, hotely pre návštevníkov. Mladé prostredie vznikajúce iba pred nedávnom v stále činnom vulkanickom a tektonickom prostredí produkuje horúce bahno a vody s obsahom zdraviu prospešných plynov a minerálov, preto sem putujú záujemcovia o tento druh turistiky. Bohatá fauna, flóra, podmorský život, možnosti plyvby k ostatným ostrovom je zujímavým lákadlom aj pre dobrodruhov. Nádherná rezidencia Sea Houses zaznamenala veľký úspech u vás v minulej sezóne, preto šup s ňou rovno do katalógu 2005.

Kampánia je veľmi atraktívna, pre cestovateľov takmer magická destinácia, nabitá všehochuťou. Od mesta Neapol, ktoré ako metropola regiónu na úpätí sopky Vezuv, ponúka množstvo histórie, významné medzinárodné letisko, svetoznámy futbalový klub a bohatý rušný život, sa posunieme na pobrežnú cestu po Amalfitana - Amalfské pobrežie s nádhernými letoviskami Positano, Amalfi, ktoré sú ako vytesané na skalnatých útesoch nad morom. Ostrovy Ischia a Capri vyhľadávajú skutoční dovolenkoví fajnšmekri. Zničené mesto Pompeje, bohatá krajina, pestrá kuchyňa a miestne špeciality. Za všetky stačí spomenúť známy syr Mozzarella di Bufala. A jedineční ľudia Napolitánci.

Ostrov Ischia ak sme pri predchádzajúcej destinácii načali tému zdravia, potom ostrov Ischia je synonymom pre zdravie počas dovolenkovania. Termálny ostrov má tektonický pôvod, leží na rozhraní stále aktívnych tektonických platní. Bohatstvo prírodných prameňov prevažne teplých s obsahom blahodárnych prvkov sa prejavili v tom, že takmer každý hotel má minimálne vlastný termálny bazén. Dvoje centrálne kúpeľné zariadenia na ostrove ponúkajú komplexné rekreačné aj zdravotnícke služby. Bazény s rôzne teplou a rôzne mineralizovanou vodou, masáže, zábaly, najrôznejšie procedúry. Množstvo zátok pri členitom pobreží ponúka jedinečný zážitok, keď narazíte na vývery horúcich prameňou, alebo plynov do morskej vody. Nádherné prostredie, bohatá príroda, jedinečná ostrovná atmosféra robia z tohto kampánskeho ostrova jednu z top talianskych prímorských destinácií.

Liguria sa nachádza na severozápade krajiny. Pobrežný región sa tiahne v úzkom páse iba niekoľko desiatok kilometrov od severu Toskánska ponad Ligurský záliv až na hranice s Francúzskom v dĺžke vyše 300 km. Na konci sa napája na najmalebnejšie francúzske Azúrové pobrežie - top destináciu francúzskeho dovolenkovania pri Stredozemnom mori. Ráz krajiny je v Ligúrii veľmi podobný, navyše rozmanitosť a členitosť jednotlivých úsekov pobrežia Ligúrie ponúka ešte pestrejšie možnosti. Ligúrska riviéra, nazývaná tiež kvetinová riviéra, sa tiahne od La Spezie po Sanremo. Pobrežie obsypané kvalitnými letoviskami, medzi ktorými nechýba ani hlavné a prístavné mesto Janov (Genoa), rodisko Krištofa Kolumba, má podobu paliem, agáve, kvetinových polí a luxusnej dovolenky.

Záver katalógu uvádza zmluvné podmienky cestovnej kancelárie Reny Travel, ktorými sa upravuje zmluvný vzťah medzi objednávateľom zájazdu - cestujúcim a organizátorom zájazdu - cestovnou kanceláriou a informácie na cestu. Ak chcete pri kúpe zájazdu niečo ušetriť, pozrite aké sú možnosti zľavy, bonusy, výhody. Prajeme Vám šťastnú cestu a príjemnú, ničím nerušenú dovolenku v Taliansku 2005.

CK RENY TRAVEL
Bratislava

Katalóg Taliansko 2005 vyšiel na trh v decembri 2004
Náklad: 10.000 kusov
Tlač: 4+4 farebný,
Rozsah strán: 32+ obálka
Hotely, Apartmány: 72
Zájazdy: 1290
Zostavil: Reny Travel
Grafika: JaHuKo
Zálom: Ján Mesároš
Výroba: tlačiareň Nové Zámky
Webová verzia: www.reny.sk

Talianske katalógy

Nachádzate sa na stránke Taliansko / Katalóg 2005, prezrite si ďalšie talianske katalógy:

 
Partneri: Dovolenka | Chorvátsko | Lyžovanie | Slovensko | Svet dovoleniek
© 2009-2024 dovolenka taliansko sk
dovolenka Taliansko