Katalóg Taliansko
 
Talianske katalógy
  dovolenka taliansko | taliansko | dovolenka | mapa | katalóg | články | blog | obrázky | ck | online online nákup  
  KATALÓG
Taliansko 2017
Taliansko 2016
Taliansko 2015
Taliansko 2014
Taliansko 2013
Taliansko 2012
Taliansko 2011
Taliansko 2010
Taliansko 2009
Taliansko 2008
Taliansko 2007
Taliansko 2006
Taliansko 2005
Taliansko 2004
Info na cestu
Zmluvné podmienky
Zľavy
 

Katalóg Taliansko 2004

Navigácia: Taliansko > Katalóg > 2004

Milí priaznivci dovolenkovania v Taliansku, prichádza ďalšia turistická sezóna. Väčšina cestovných kancelárií predstavuje svoje katalógy už v januári, aby ste mali dostatok času vybrať si miesto budúcej letnej dovolenky. Cestovná kancelária Reny Travel vám prináša svoj prvý špecializovaný katalóg Taliansko 2004. Pohodlne sa preto usaďte a nechajte sa inšpirovať na čas letných prázdnin v Taliansku. Ak si dokážete vybrať už teraz a objednáte si zájazd do Talianska v dostatočnom predstihu, získate zaujímavé cenové zvýhodnenie first moment zľavu až 15%. Podrobosti nájdete v tlačenom katalógu na úvodnej dvojstrane.

Taliansko je krajinou mnohých kontrastov. Od severu na juh cez celý polostrov sa tiahnu Apeniny s mnohými kotlinami a jazerami a obmývajú ho štyri moria: Ligurské, Tyrhenské, Jadranské a Iónské more. Už v 18. st. krajinu navštevovali tisíce cestovateľov a bádateľov. V posledných rokoch sa stáva čoraz obľúbenejším cieľom turistov a dovolenkárov z celého sveta. Náš prvý katalóg sme zamerali na významný región Veneto, kde prevládajú prímorské letoviská s príjemnou vzdialenosťou zo Slovenska.

Katalóg Taliansko 2004 vám ponúka ubytovanie v hoteloch, apartmánoch a prázdninových strediskách, kde nájdete rôzne športové a zábavné zariadenia, ktoré Vám spestria oddych a prispejú k prežitiu príjemnej dovolenky. Ponuka je pestrá, vybrali sme všetky významné talianske letoviská severného Jadranu: Grado, Lignano, Bibione, Caorle, Eraclea Mare, Lido di Jesolo, Rimini, San Benedetto del Tronto.

Krajina siahajúca od zasnežených alpských vrcholov až po slnkom zaliate pobrežie Sicílie, patrí medzi krajiny s najstaršou turistickou tradíciou. Pri vyslovení mena „Taliansko“ si každý z nás predstaví more, horúce slnko a pláže všetkých druhov, ale aj špagety, pizzu a priateľskosť miestnych obyvateľov. Teplé večery lákajú k posedeniu a vychutnaniu pohára dobrého vína. Kam sa vydať?

Obsah katalógu Taliansko 2004:

Grado

Mimoriadne príťažlivé mesto, stredisko severného Jadranu, obdarené krásnym prírodným prostredím, vynikajúcimi klimatickými podmienkami a viac ako 3 km dlhou mierne do mora sa zvažujúcou piesočnatou plážou. Hlavná pláž je jednou z najkrajších a najlepšie vybavených pláží v Taliansku, ktorú vyhľadávajú turisti z celého sveta. Turistov priťahuje hlavne historické jadro mesta s romantickými uličkami a námestiami. Mesto založili Rimania, ktorí sa sem uchýlili pred vpádmi zo severu.

Architektúra domov starého mesta je ovplyvnená benátskym štýlom. Obdivovať tu môžete Dóm Sant´Eufemia so stĺpmi s gréckeho mramoru z 3.storočia a mozaikou na podlahe zo 6.storočia alebo Baziliku Santa Maria z 5. storočia. Vyznávači slnka o oddychu pri mori nájdu ideálne miesta na slnenie na plážach lagúny alebo na niektorom z ostrovov – Isola di Porto Buso ponúka aj občerstvenie v trattorii.

Na pláži sa môžete venovať rôznym športom, hrám a zábave ako je plážový volejbal, vodné lyžovanie, windsurfing. K dispozícii sú aj tenisové kurty a basketbalové ihrisko. V historickom centre mesta je okrem pamiatok a zaujímavostí aj množstvo kaviarní, reštaurácií, barov a obchodíkov, ktoré prispievajú k umocneniu dovolenkovej atmosféry. Grado je ideálnym miestom na strávenie dovolenky pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Ubytovanie Grado:
najúspešnejšie ubytovacie zariadenia v letnej sezóne 2004:
Hotel Touring ***, Hotel Villa d'Este *** Apartmány Oscar

Lignano

Jedno z najnavštevovanejších letovísk Jadranu sa rozprestiera na piesočnatom výbežku obklopenom lagúnou Di Marano. Lignano pozostáva z rušnej časti Sabbiadoro a pokojnejších Pineta a Riviera. Pozdĺž celého strediska sa tiahne piesočnatá pláž s výborným plážovým servisom. Vodný park Aquasplash, zábavný park Guliverlandia, Hemingwayov park a zoologická záhrada sú zaujímavé atrakcie pre deti i rodičov. Neďaleko vodného parku je letné kino pre deti aj dospelých.

Atmosféru dokresľuje množstvo obchodov, reštaurácií, barov a kaviarničiek. Letovisko Lignano poskytuje ideálne podmienky na trávenie dovolenky pre rodiny s deťmi, seniorov aj mládež. Zaujímavé okolie na rozptýlenie ponúka možnosť výletov napríklad Marano Lagunare s najväčším rybím trhom v oblasti. Pordenone hlavné mesto provincie poskytne k prehliadke paláce, kostoly a kláštory z čias benátskej slávy. Sesto al Reghena je bývalé opátstvo, nachádza sa medzi Pordenone a Portogruaro.

Ubytovanie Lignano:
najúspešnejšie ubytovacie zariadenia v letnej sezóne 2004:
Rezidencia Althea ***, Hotel Mediterraneo ***, Hotel Palace ****

Bibione

Moderné prímorské letovisko, ktoré si za posledné roky obľúbilo veľa slovenských i zahraničných turistov. Jeho rozľahlé pláže, kľudné a bezpečné more, bohaté borovicové háje a pohostinnosť tunajších ľudí poskytuje plné uspokojenie každému návštevníkovi tohto letoviska. Bibione leží asi 80km severne od Benátok, ktorých krásu nie je nutné zdôrazňovať. Okrem Benátok máte však možnosť navštíviť i ďalšie blízke kultúrne a umelecké strediská ako je Verona, Vicenza, Padova, Treviso a Terst. Neďaleko od letoviska sa nachádzajú i slávne zámky v Passariano alebo v Alvisopoli.

K životu v letovisku neodmysliteľne patrí i množstvo reštaurácií, pizzerií, barov a cukrární, ktoré ponúkajú turistom nielen výborné jedlá, vybrané vína a ryby, ale tiež špargľu a jahody, ktoré nemôžu chýbať ani na žiadnom tunajšom miestnom trhovisku. K športovému vyžitiu je v Bibione k dispozícii tenis, kolky, volejbal, windsurfing, kánoe a tiež jazda na koni alebo na horskom bicykli. Príjemné večerné rozptýlenie Vám umožní návšteva niektorého z množstva nočných podnikov, diskoték, kaviarní, Lunaparku, alebo jednoducho prechádzka po morskom pobreží. Bibione je ideálnym letoviskom pre strávenie príjemnej dovolenky.

Ubytovanie Bibione:
najúspešnejšie ubytovacie zariadenia v letnej sezóne 2004:
Hotel Bembo ***, Hotel Bellevue ****, Villaggio Michelangelo

Caorle

Malebné romantické mestečko, so starou rybárskou tradíciou bolo založené už pred 2000 rokmi starými Rimanmi. Mesto Caorle sa nachádza v Benátskom zálive asi 50 km od Benátok. Historické centrum s románsko - byzantským dómom a zvonicou, úzke uličky, malé námestia, umožňujú spojiť dovolenku na pláži s poznávaním kultúry a histórie kraja Veneto. V tejto oáze pokoja žil a tvoril Ernest Hemingway. Zaujímavou atrakciou je plavba bárkou do blízkych lagún k trstinovým rybárskym obydliam, ktoré si zachovali starý ráz a kde Vás ponúknu rybími špecialitami.

Z blízkeho prístavu je možné absolvovať plavbu do Benátok, alebo sa vo večerných hodinách plaviť popri pobreží a obdivovať svetelnú panorámu mestečka. Priaznivcom športu je k dispozícii veľký areál s tenisovými kurtmi, golfové ihrisko, bowling alebo veľký vodný park s množstvom vodných šmykľaviek a tobogánov a iných atrakcií, ktoré určite očaria nielen deti ale i dospelých. Klasika v podobe dovolenky na pláži pri mori poskytne relax a bezpečie plytkého mora, ktorým disponuje celá Benátska riviéra.

Ubytovanie Caorle:
top ubytovacie zariadenia v lete 2004:
Hotel Playa a Mare Nostrum ***, Rezidencia Ai Salici, Hotel Antoniana ***

Eraclea Mare

Toto malé prímorské letovisko uprostred borovicového hája so 6 km dlhou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora je ideálnym miestom na strávenie pokojnej dovolenky. Takmer všetky chodníčky sú ponorené do tieňa borovíc a nimi sa za pár minút chôdze dostanete na všetky miesta, ktoré zaistia vášmu pobytu všetko čo potrebujete k prežitiu kľudnej dovolenky. Môžete sa venovať pohybu a odpočinku uprostred zelene, prechádzať sa po vyznačených chodníkoch, bicyklovať, hrať tenis alebo sa venovať vodným športom ako windsurfing alebo naučiť sa ovládať plachetnice.

Samozrejme tak ako v iných strediskách Benátskej riviéry aj v Eraclea Mare nájdete reštaurácie so skvelou kuchyňou, možnosti zábavy, dedinské trhy a slávnosti. V niektorých prvkoch vybavenosti môže byť ponuka skromnejšia než v susedných letoviskách, preto je príležitosť navštíviť aj blízke okolie.

Ubytovanie Eraclea Mare:
najpredávanejšie ubytovacie kapacity v sezóne 2004:
Hotel Centrale ***, Hotel Eraclea Palace ****, Rezidencia Ciclamini

Lido di Jesolo

Je najväčšie stredisko Benátskeho zálivu s 13 km dlhou plážou a je vzdialené 3 km od mestečka Jesolo a 50 km severovýchodne od Benátok. Lido di Jesolo je rozdelené na tri základné časti - Lido Est (Pineta), Lido Centro a Zona Ovest (Faro). V súčasnosti patrí k najnavštevovanejším turistickým centrám vďaka svojej typicky dovolenkovej atmosfére, ktorou je nasiaknuté. Celým strediskom vedie promenáda s veľkým množstvom reštaurácií, kaviarní, cukrární, obchodíkov, barov a diskoték.

V centre na Piazza Drago je autobusová stanica (spojenie do Benátok). Pre návštevníkov je k dispozícii turistická informačná kancelária a krytá plaváreň Palestra. Pre deti ale aj dospelých je v stredisku aqua park Aqualandia s množstvom šmýkačiek, tobogánov a iných atrakcií, ktoré ešte umocňujú dovolenkovú atmosféru. Stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi najmä vďaka piesočnatej pláži, ktorá sa pozvoľne zvažuje do mora.

Ubytovanie Lido di Jesolo:
najžiadanejšie ubytovacie zariadenia v lete 2004:
Hotel Bolivar ***, Hotel Miami & Mini ***, Hotel Aldebaran ***

Rimini

Jadranské pobrežie v oblasti Rimini so svojimi pohostinnými plážami, perfektne vybavenými prímorskými letoviskami patrí k najznámejším a najpopulárnejším cieľom dovolenkárov v Taliansku. Rimini svojim návštevníkom ponúka oddych na piesočnatých plážach, ktoré sú vďaka svojej šírke a pozvoľnému vstupu do mora ideálne pre rodiny s deťmi. Dlhé zlatisté pláže s jemným pieskom posiate radmi farebných slnečníkov, športoviská, vodné atrakcie, zábavné parky, starobylé pamiatky v historických jadrách jednotlivých miest a mestečiek.

Elegantné obchodné centrá s lákavými výkladnými skriňami, nespočetné kaviarne, reštaurácie, pizzerie, bary, diskotéky, ale aj kultúrne podujatia všetkého druhu – to je typický dovolenkový obraz tejto časti pobrežia. Obľúbenými atrakciami a možnosťami výletov je miništát San Marino ktorý je od Rimini vzdialený len niekoľko kilometrov, Italia in miniatura, kde si môžete „prejsť“ celé Taliansko a vidieť všetky pamiatky a pozoruhodnosti v miniatúrach, Mirabilandia a Fiabilandia s atrakciami nielen pre deti, vodný park Acquafan a Delfinárium.

Ubytovanie Rimini:
osvedčené ubytovacie zariadenia v letnej sezóne 2004:
Hotel Ricchi ***, Apartmány Cima, Hotel Due Mari

San Benedetto del Tronto

Letovisko sa nachádza v strednom Taliansku, na rozhraní krajov Marche a Abruzzo. Mesto bolo založené v 9. storočí pred Kristom, okrem cestovného ruchu je preslávené minerálnou vodou rovnomenného názvu, ktorá sa vyváža do celého sveta. Charakteristické pre letovisko sú palmy vyše 7 tisíc, ktoré mu dodávajú tropický ráz. Preto je táto časť pobrežia nazývaná aj „Palmová riviéra“. Pláž v San Benedetto del Tronto je 5 km dlhá s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora čo je vhodné pre bezpečnosť najmenších dovolenkárov.

Prímorská promenáda lemovaná palmami s vyznačenými chodníkmi je obľúbená hlavne milovníkmi bicyklovania, kolieskových korčulí a joggingu. V stredisku sú k dispozícii antukové tenisové kurty, bazény, atletický a futbalový štadión, štadión pre kolieskové korčule, ihrisko na petang, niekoľko detských ihrísk. Nájdete tu množstvo reštaurácií, kaviarní a barov. Stredisko je ideálne na strávenie príjemnej dovolenky.

Ubytovanie San Benedetto del Tronto:
odporúčané ubytovacie zariadenia v sezóne 2004:
Rezidencia Michelangelo, Rezidencia Oltremare, Rezidencia Mediterraneo

Poznávacie zájazdy do Talianska

Záverečnou kapitolou katalógu Taliansko 2004 sú poznávacie zájazdy: 1. Rím mesto miest, päť dní autobusom s návštevou hlavných pamiatok Ríma a Vatikánu. 2. Krásy južného Talianska s návštevou Ríma, šesť dní autobusom Rím - Vatikán - Vezuv - Pompeje - Capri. 3. Prírodné a historické skvosty severného Talianska - sedem dní autobusová doprava, Dolomiti - Lago di Garda - Verona - Benátky + tri noci pobyt v Lido di Jesolo. 4. Renesancia a história Talianska s návštevou San Marina, šesť dní autobusová doprava Florencia - Rím - Vatikán - San Marino.

Záver katalógu uvádza zmluvné podmienky cestovnej kancelárie Reny Travel, ktorými sa upravuje zmluvný vzťah medzi objednávateľom zájazdu - cestujúcim a organizátorom zájazdu - cestovnou kanceláriou a informácie na cestu. Pri kúpe zájazdu ponúkame rôzne možnosti zľavy, bonusy, výhody pre zákazníka.

CK RENY TRAVEL
Bratislava

Katalóg Taliansko 2004 uvedený na trh v januári 2004
Náklad: 10.000 kusov
Tlač: 4+4 farebný,
Rozsah strán: 40+ obálka
Hotely, Apartmány: 69
Zájazdy: 1180
Zostavil: Renáta Hloušková
Grafika: JaHuKo
Zálom: Ján Mesároš
Výroba: tlačiareň Nové Zámky
Web verzia: www.reny.sk

Talianske katalógy

Nachádzate sa na stránke Taliansko / Katalóg 2004, prezrite si ďalšie talianske katalógy:

 
Partneri: Dovolenka | Chorvátsko | Lyžovanie | Slovensko | Svet dovoleniek
© 2009-2024 dovolenka taliansko sk
dovolenka Taliansko