Články Taliansko dovolenka
 
Turistický sprievodca Talianskom
  dovolenka taliansko | taliansko | dovolenka | mapa | katalóg | články | blog | obrázky | ck | online online nákup  
  ČLÁNKY:
Sicilia krásna divoká
Sicilia história
Južné Taliansko
Cesta po Puglii
Ostuni Vieste
. . . . . . . . . . . . . . . . . .
TALIANSKO-REGIONY:
TALiANSKO
Abruzzo
Basilicata
Calabria
Campania
Emilia Romagna
Friuli Venezia Giulia
Lazio
Liguria
Lombardia
Marche
Molise
Piemonte
Puglia
Sardegna
Sicilia
Toscana
Trentino - Alto Adige
Umbria
Valle Aosta
Veneto
. . . . . . . . . . . . . . . . . .
DOVOLENKA LETO:
DOVOLENKA
Abruzzo
Basilicata
Calabria
Campania
Emilia Romagna
Friuli Venezia Giulia
Lazio
Liguria
Lombardia
Marche
Molise
Piemonte
Puglia
Sardegna
Sicilia
Toscana
Trentino - Alto Adige
Umbria
Valle Aosta
Veneto
 

Články Taliansko

Aby bola vaša dovolenka v Taliansku zážitkom, vyhľadávame v nekonečnej ponuke hotelov a apartmánov také, ktoré vám ponúknu viac ako len nocľah. Vyberáme ubytovacie zariadenia, ktoré ponúkajú rôzne športové a zábavné aktivity, možnosti navštíviť zaujímavé miesta, atraktívne ceny a cenové zvýhodnenia, spoľahlivý a kvalitný servis, ktoré spestria váš oddych a prispejú k zážitku z Talianska. Našim cieľom sú vaše príjemne strávené chvíle a pekné spomienky na dovolenka v Taliansku.

Sicília krásna, divoká   Sicília krásna, divoká - Najväčší ostrov Talianska sa nachádza v južnom Stredomorí. Sicília je krásna a divoká a plná kontrastov. Od pobrežia až po jej najvyšší vrchol je rozdiel viac ako 3.000 m a rozdiel medzi klimatickými podmienkami pri mori a v horách je obrovský. Od nepamäti bola sužovaná zemetraseniami, sopečnými erupciami a nekonečnými bojmi o jej ovládnutie. Sicília má rozlohu 25.708 km2 a je najväčším ostrovom nielen Talianska ale aj celého Stredomoria. Má úžasnú strategickú polohu - leží uprostred cesty medzi Suezským prieplavom a Gibraltarom. Sicília je spojená s Európou a Afrikou aj geograficky.
Sicília história   Sicília história - Sicília je bohatá na kultúrne a historické pamiatky - svedkov viac ako 25 storočí trvajúcej cudzej nadvlády, ktorých tu každý obdivovateľ histórie nájde nespočetné množstvo. Jej dejiny zahŕňajú dedičstvo v podobe dochovaných pamiatok od čias starých Grékov až po súčasnosť. Začiatky sa píšu od 12.000 p.n.l. - kedy sa našli prvé stopy Sicílskej histórie v jaskyniach na ostrove Levanzo a úbočiach Monte Pellegrino. 4.000-3.000 p.n.l. sa na východnom pobreží Sicílie usadili Stentinello z blízkeho východu a vytvorili malé kolónie. 1.250 p.n.l. - na severe a západe ostrova sa usadzujú Sikanovia, na juhu Elymovia.
Južné Taliansko - infocesta   Južné Taliansko - infocesta cieľom našej infocesty za krásami a zaujímavosťami turistických stredísk, je južné Taliansko. Čaká nás Kampánia, predovšetkým časť hraničiaca na juhu s regiónom Kalábria, samotná Kalábria, a pre slovenského turistu menej známy región Basilicata. Už nám ostáva len sa pohodlne usadiť a tešiť sa na vzrušujúcu cestu pozdĺž celej talianskej čižmy až skoro na jej špičku. Cesta autobusom poskytuje pohodlie hlavne v možnosti nerušene sledovať okolie za oknami ubiehajúcej krajiny a zároveň vstrebávať tú atmosféru z meniaceho sa charakteru krajiny. Ako prvé nás na severe privítali majestátne talianske Alpy.
Cesta po Puglii   Cesta po Puglii - Nad Taliansko sa dostávame preletom ponad štíty Dolomitov osvetlené vychádzajúcim slnkom. Máme namierené do Bari, hlavného mesta regiónu Puglia, odkiaľ sa vyberieme poznávať jeho okolie a severnejšie známy polostrov Gargano. Nemôžme si ho nevšimnúť už z lietadla. Keďže počasie nám praje, letová trasa tiež, môžeme si už z vtáčej perspektívy vychutnať pohľad na zelenú „ostrohu talianskej čižmy“. Pohľadu neuniknú jazerá, ktoré tvoria značnú plochu Gargana v jeho severnej časti. Z väčších miest zazrieme ešte Mattinatu a Manfredoniu a už sa pred nami odkrýva rovné pobrežie strednej časti regiónu.
Potulky Taliansko   Potulky Talianskom - Pri svojich potulkách po Taliansku som navštívil mnoho zaujímavých miest, niektoré v súvislosti s umením. Musel som skočiť do Vatikánu, uvidieť výzdobu Sixtínskej kaplnky. Florenciu považujem celú za mesto-múzeum. Kópia sochy Michelangelovho Dávida v medenom prevedení je napínavá ako originál. Do Paríža som zašiel tiež kôli Talianovi, ktorého dielo Mona Lisa vystavujú v múzeu Louvre. Tiež za ďalším obrazom od majstra Leonarda som cestoval. Do Milána, kôli Poslednej večeri. Starí majstri Tizian a Caravaggio sú ďalší v zozname mojich obľúbených Talianov, ktorí inšpirovali nové generácie umelcov. . .
Puglia - z Ostuni do Vieste   Puglia - z Ostuni do Vieste - puglijský opevnený statok (masseria), ktorý pozostáva z domu s reštauráciou, terasou, izbami na ubytovanie hostí s kapacitou 40 soôb, miestnym hospodárstvom a výbehom pre kone. Domáci nás srdečne vítajú, máme prichystané sedenie a už sa aj nosí na stoly - dcéra pána domáceho nasledovaná kyprou matkou, správnou domácou gazdinou. Pán domáci v kuchárskom vystrojení nám jeden z chodov, lasagne, sám naporcuje pred krbom reštaurácie. Domáci sú naozaj veľmi milí a pohostinní, až je nám trápne, že nevládzeme zjesť všetko, čo nám za tie dve hodiny donesú. A to je vraj „menší obed“...
 
Partneri: Dovolenka | Chorvátsko | Lyžovanie | Slovensko | Dovolenky
© 2009-2017 dovolenka taliansko sk
dovolenka Taliansko