Valle d'Aosta
 
Turistický sprievodca Talianskom
  dovolenka taliansko | taliansko | dovolenka | mapa | katalóg | články | blog | obrázky | ck | online online nákup  
  DOVOLENKA
Abruzzo
Basilicata
Calabria
Campania
Emilia Romagna
Friuli Venezia Giulia
Lazio
Liguria
Lombardia
Marche
Molise
Piemonte
Puglia
Sardegna
Sicilia
Toscana
Trentino - Alto Adige
Umbria
Valle Aosta
Veneto
 

Dovolenka na horách Valle d'Aosta 2017

Navigácia: Dovolenka > Valle d'Aosta

Nový katalóg lyžovačiek pre nastávajúcu zimnú sezónu 2017/18 prináša osvedčené aj úplne nové destinácie v Taliansku. Vysoké Alpy v taliansko-francúzsko-švajčiarskom pohraničí Valle d'Aosta priťahujú zdatných lyžiarov. Farebné Dolomiti regiónu Trentino-Alto Adige zas lákajú na lyžiarsku dovolenku rodiny s deťmi. Menšie rodinné lyžiarske strediská, ktoré v podstate ponúka každý región Talianska, majú najmä lokálny význam. Top lyžovačky v Európe zažijete v lyžiarskych strediskách Aosty: Courmayeur, Cervinia-Valtournenche, Gressoney-Monte Rosa, La Thuile. Z ubytovacej ponuky sme vybrali a preverili desiatky zariadení pre zážitok na snehu. Valle d'Aosta dovolenka na horách 2017/18:

Lyžovanie v Cervinia-Valtournenche-Zermatt

Zimná dovolenka pod majestátnym obrom Matterhorn (na hornom obrázku), ktorý je nezameniteľným symbolom aj v susednom, švajčiarskom ski stredisku Zermatt, láka milovníkov vysokých hôr a zdatných majstrov lyží. Obe strediská sú spojené zjazdovkami a lanovkami, takže medzinárodná lyžiarska ponuka je úctyhodná - 350 km. Ubytovacie kapacity v lyžiarskom stredisku Cervinia-Valtournenche sú dlhoročné stálice, do ktorých sa lyžiari-rekreanti stále radi vracajú:

Sporthotel Sertorelli, Cervinia
Rezort Saint Hubertus, Cervinia
Hotel Ski Stambecco, Cervinia
Rezidencia Cielo Alto, Cervinia
Hotel Breuil, Cervinia
Rezidencia Petit Tibet, Cervinia
rezidencia Maison Vacanses, Cervinia
Apartmány Cervinia
Hotel Mont Blanc, Cervinia
Hotel Bucaneve, Cervinia

Zimná dovolenka Courmayeur

Lyžiarske stredisko Courmayeur patrí k absolútnej európskej špičke. Nachádza sa pod najvyššou horou Mont Blanc. Spojenie lanovkami a zjazdovkami do francúzskeho Chamonix je už len čerešničkou na skvelej lyžiarskej pochúťke. Medzinárodné prepojenie poskytuje 270 km značených lyžiarskych tratí. Zimná dovolenka Courmayeur je zážitkom pre každé lyžiarske srdce. Začnite výberom ubytovania, najobľúbenejšie z ponuky sú:

Hotel Mont Blanc, Courmayeur
Hotel Gran Baita, Courmayeur
Hotel Del Viale, Courmayeur
Hotel Courmaison, Courmayeur
Hotel Courmaison, Courmayeur

Ubytovanie Gressoney

Lyžovanie pod súštítím Monte Rosa je delikatesou, predovšetkým pre milovníkov off-piste (lyžovania mimo zjazdoviek). Láska k voľnému lyžovaniu na neupravených terénoch v prírodnom snehu prichádza so skúsenosťami. Pod Monte Rosa je rajom pre freeride, skitouring, ski alpinizmus. Takže pribaliť šliapacie pásy a dobrodružstvo sa môže začať. Najprv ešte vybrať ubytovanie pre pohodlný nocľah a miesto kde zložiť bágle a unavené telo po celodennej túre alebo lyžovačke.

Rezidencia Del Sole, Gressoney
Apartmány Champoluc
Apartmány Dufour
Hotel Dufour
Apartmány Dufour
Hotel Nordend, Gressoney
Hotel Chalet du Lys, Staffal
Hotel Cristallo, Alagna
Hotel Castor, Champoluc
Hotel Charmant Petit, Frachey

Lyžovačka La Thuile

Posledné v štvorlístku lyžiarskych stredísk regiónu Val Aosta je La Thuile. Nachádza sa pod Mont Blancom, len o kúsok (25 km) vedľa, než Courmayeur. Lyžiarske stredisko La Thuile má na francúzskej strane kopcov spojenca, stredisko La Rosiere, s ktorým ponúkajú celkom 160 km zjazdoviek s možnosťou lyžovanie na ľadovci Rutor.

Hotel Le Miramonti, La Thuile
Hotel Planibel, La Thuile
Rezidencia Planibel, La Thuile
Hotel Chalet Eden, La Thuile
Hotel Nira Montana, La Thuile

Odporúčanie na cestu

Dovolenkové odporúčania: región Valle d'Aosta sa nachádza v horskom prostredí alpských štvortisícoviek, pod tými najvyššími vrcholmi Európy, čím je predurčený charakter turistického ruchu. My sme sa zamerali na lyžiarsky potenciál tohto malého kúska Talianska, ktorý ak si chcete vychutnať s lyžami naplno, potrebujete dostatočné lyžiarske zručnosti. Lyžiarske strediská poskytujú samozrejme aj zjazdovky a vleky pre začiatočníkov, ale prevažná časť lyžiarskej ponuky je zameraná na zdatných lyžiarov. Dovolenka na horách Valle d'Aosta znamená štyri prvotriedne medzinárodné lyžiarske rezorty pod tromi alpskými velikánmi - Matterhorn, Mont Blanc, Monte Rosa.

Popis letovísk a tipy na výlety uvádzame na stránke - Taliansko Valle d'Aosta

Dovolenka podľa regiónov

Nachádzate sa na stránke dovolenka Valle d'Aosta, prezrite si ďalšie talianske regióny:

 
Partneri: Dovolenka | Chorvátsko | Lyžovanie | Slovensko | Dovolenky
© 2009-2017 dovolenka taliansko sk
dovolenka Taliansko